Kredyty, pożyczki, chwilówki... wiemy o tym wszystko.

Pożyczka dla zadłużonych – co trzeba wiedzieć?

Większość z nas korzysta z różnego rodzaju wsparcia finansowego. Zaciągamy kredyt hipoteczny pod zakup mieszkania lub budowę domu. Bierzemy kredyt gotówkowy lub pożyczkę, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. W przypadku dużych kredytów, banki dokładnie sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę. Biorą pod uwagę naszą historię kredytową i sytuację życiową. W przypadku posiadania kredytu najważniejsze jest posiadanie płynności finansowej, która pozwoli na opłacenie kredytu i na zaspokojenie bieżących wydatków. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wypadków losowych, które mogą zakłócić naszą płynność finansową. Może zdarzyć się, że koniecznie będzie zaciągnięcie kolejnej pożyczki.

Pożyczka dla zadłużonych – gdy potrzebujesz wsparcia finansowego

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest pożyczka lub kredyt dla zadłużonych. Jedną z opcji jest kredyt konsolidacyjny. Ten produkt zbiera wszystkie zobowiązania finansowe w jedno, najczęściej z niższą ratą. Jest to propozycja kusząca, jednak dostępna dla nielicznych. Otrzymanie takiego kredytu wiążę się ze sprawdzeniem zdolności kredytowej i historii w BIK. Jeśli mieliśmy wcześniej problemy ze spłacaniem zobowiązań, możemy nie otrzymać takiego kredytu.

Pożyczka pozabankowa – bez BIK i bez zdolności kredytowej

Kolejnym rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe. Ominięcie instytucji bankowych powoduje, że nie ma konieczności weryfikacji zdolności kredytowej i historii BIK. Takie pożyczki udzielają instytucje finansowe, które w dużej mierze działają też online. Pożyczkę można więc zaciągnąć przez internet. Pożyczka dla zadłużonych może być udzielona bez specjalnej weryfikacji, pomimo negatywnej historii kredytowej i bez względu na procedury windykacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.