Kredyty, pożyczki, chwilówki... wiemy o tym wszystko.

Kredyt bez udziału banku – czy to możliwe?

Uzyskanie kredytu w banku może być dla wielu osób wręcz niemożliwe. Bank dokładnie sprawdza historię naszych zobowiązań kredytowych. Dodatkowo musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Jest to o tyle kłopotliwe, że czasami potrzebujemy pieniędzy szybko, aby pokryć nagły wydatek. W takiej sytuacji pomocny jest kredyt pozabankowy. To rozwiązanie dla osób, które chcą w łatwy sposób uzyskać dodatkowe pieniądze.

Kredyt pozabankowy – gdy szybko potrzebujesz gotówki

Taka pożyczka jest udzielana przez instytucje finansowe, które nie są bankami. Zalet takiego rozwiązania jest kilka. Najistotniejszą jest szybkość udzielania takiego kredytu. Formalności i podjęcie decyzji to czasami kwestia minut. Decydują się na pożyczkę online można mieć pieniądze na koncie jeszcze tego samego dnia! Łatwość uzyskania takiego kredytu także jest dużą zaletą. Nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów, firma finansowa nie sprawdza historii kredytowej w BIK – sprawdź definicja BIK. Wystarczy wypełnić wniosek! Nie trzeba mieć umowy na czas nieokreślony, która często jest wymagana przy kredytach bankowych. Właśnie dlatego takie pożyczki są popularne wśród osób, które są zatrudnione na różnego rodzaju umowach śmieciowych.

Pamiętaj o terminowej spłacie

Warto pamiętać, że kredyt pozabankowy dotyczy zazwyczaj niewielkich kwot. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z ofertą, a zwłaszcza z finałowym kosztem pożyczki, prowizją czy opłatami dodatkowymi. W przypadku takich produktów finansowych trzeba szczególną uwagę zwracać na terminową spłatę zadłużenia. Opóźnienia mogą być powiązane ze sporymi karami, które powiększą nasze zadłużenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.