Kredyty, pożyczki, chwilówki... wiemy o tym wszystko.

Jak zdobyć pieniądze na rozwój biznesu?

Decyzja o założeniu własnego biznesu to prawie zawsze skok na głęboką wodę. Nie zawsze banki są chętne na pożyczanie pieniędzy osobom, które dopiero startują w biznesie. Jednak gdy minie rok od startu, a twój biznes ma stabilną sytuację możesz pomyśleć o inwestycji w jego rozwój. Szanse na kredyt dla firm rosną – pokazujesz, że bez problemu prowadzisz i utrzymujesz przedsiębiorstwo.

Twoja firma przetrwała rok? Czas na inwestycje!

Można znaleźć oferty kredytów dla firm, które są na rynku krócej niż rok. Takim kredytom jednak daleko do atrakcyjności, a oferowane kwoty są raczej niskie. Sytuacja zmienia się, gdy minie rok, a twoja firma świetnie prosperuje. Dla banku to znak, że jesteś wypłacalny. Decydując się na kredyt dla firm, masz różne opcje do wyboru. Możesz zdecydować się na limit kredytowy w rachunku bieżącym, który pozwala na finansowanie bieżących potrzeb twojego biznesu. Podobnie działa kredyt obrotowy, który jest wygodnym źródłem finansowania. Możemy pobierać środki do wysokości uzgodnionego z bankiem limitu.

Kredyt to szansa na rozwój

Kolejna opcja to kredyt dla firm na dowolny cel. Jest to kredyt bez zabezpieczenia, którego okres spłaty możemy rozłożyć nawet na kilka lat. Takie rozwiązanie nie obciąża zanadto budżetu firmy. Zaletą jest to, że nie musimy podawać celu naszego kredytu. Możemy przeznaczyć go na to, co akurat jest niezbędne do rozwoju firmy. Do rozwoju firmy można wykorzystać także kredyt inwestycyjny. Taki kredyt służy do finansowania takich przedsięwzięć jak rozbudowę firmy, modernizację czy budowę nowych budynków. Celem takiego kredytu jest bezpośredni wzrost wartości majątku przedsiębiorstwa. Okres kredytowania może sięgać nawet 25 lat. Taki kredyt wymaga już biznes planu i wkładu własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.